Mustafa Kemal Mahallesi
2118.Cadde No:4 Çankaya/ANKARA

Konsept

MAIDAN

MAIDAN

Maidan Projesi, Eskişehir Yolu üzerinde bulunan BM Holding A.Ş.’ye ait arazi üzerinde günümüzün yaşam koşulları ve ihtiyaçlarına uygun, modern ve bununla beraber fark yaratacak bir projenin kurgulanması ile başladı.

BM bu proje için, kendisiyle benzer vizyona sahip, idealist bir ortak istiyordu. Bu arayış onları 2013 yılının Mart ayında Ege Grup ile bir araya getirdi. Taraflar projenin manifestosunu oluştururken, projeyi en üst maddede “Ankara ve İstanbul standartlarında fark yaratacak prestijli bir proje” olarak tanımladılar. Böylece proje start aldı.

Manifestonun bir diğer maddesi “konsept için uluslararası tecrübesi bulunan, kuvvetli referanslara sahip, ABD menşeili bir firma ile çalışılması” idi. Bu amaçla, New York’taki Rockefeller Center, Las Vegas’taki Bellagio Hotel, Macau’daki Wynn Hotel gibi birçok ses getiren tesisin konsept tasarımcısı Stefan Stefanou ve mimari projeler için Armada, Tepe Prime, Panora, Atakule gibi projelerinde mimarı olan A Tasarım Mimarlık ile anlaşma sağlandı.

Proje ekibi projeye bakışında Ankara’nın en popüler meydanını oluşturmayı hedefledi. Şık ve kullanışlı ofisleri, yıllar sonra bile eskimeyecek bir meydan ile birleştirmek üzere çalıştı. Projenin aydınlatma bütünlüğünden, sanatsal öğeler ile entegrasyonuna, peyzajın su ile dengelenmesinden, ortak alanların hacimli ancak samimi bir algı uyandıracak şekilde boyutlandırmasına kadar birçok detay üzerinde çalıştı.

Bu temellerin, Türkiye’nin alanında en iyi İç Tasarım bürosu Profit Neşet Güne ve peyzaj ofisi DDS Dalokay Tasarım Atölyesi ile birleştirilmesi neticesinde bugün karşınızdaki Maidan ortaya çıktı. Bundan sonraki hedefimiz ise, benzerlerinden farklı bir işletme anlayışı ile Maidan’ın bir marka olarak yaşatılması ve büyütülmesidir.

Projenin, günümüz iş ve yaşam alanları arenasında Ankara’ya yeni bir standart getirdiğine inanıyor, popülaritesini yıllar boyunca arttırarak ilerlemesini diliyoruz.